Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Zvýšení tvorby mléka po půl roce věku dítěte. Je to reálné? Anebo už bude jen na UM?

Zodpovězené
12. dub 2019

Dobrý den.

Poslední přibližně dva měsíce jsem měla málo mléka a naše čerstvě půlroční miminko skončilo nakonec na UM, nešlo to jinak. Poslední týden přikládám už jen jednou ve dne a jednou v noci. Ale miminko nemá zájem, pustí se a leze pryč, případně křičí a chce lahvičku s UM. Prsa se drží jen tehdy, když chce zrovna spát. Mléka je jen pár kapek, si myslím. Řeším, jestli už se kojení vzdát úplně nebo to ještě zkoušet. Za poslední týdny mi k většímu množství mléka nepomohla ani homeopatika + kojicí čaje + časté přikládání, v noci klidně i pětkrát. Dá se ještě něco dělat nebo se mám smířit s koncem kojení?

Děkuji.
R.M.

Dobrý den.

Přiznám se, že je takto velmi těžké poradit. Kojení funguje na principu nabídky a poptávky, tedy, když hodně kojíte, mléko se tvoří. Je otázka, proč došlo k úbytku mléka, co bylo příčinou. Nyní je už dítě na UM z lavičky zvyklé a bude těžké zvyk odstranit. Prs odmítá z jednoduchého důvodu - neteče.

Co můžete zkusit je společné spaní a průběžné noční kojení. To i v tomto věku může laktaci ještě nastartovat. Také lahvičku bych úplně odstranila, ale je otázka, zda se takto staré miminko dokáže nakojit s pomocí dokrmu cévkou (návod najdete na www.infookojeni.net). Děti cévku rády tahají a hrají si s ní. Vyzkoušejte.

Homeopatika a kojící čaje nic nezkazí, ale valné výsledky zpravidla nepřinesou.

Držím palce.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová