Antikoncepce a ovulace. Je možné, že jsem mohla otěhotnět?

Zodpovězené
17. říj 2022

Dobrý den,

užívám antikoncepci Leverette půl roku. 3.10. jsem měla styk, použila jsem i Pharmatex a přerušovaný styk a přitom normálně užívám antikoncepci. Ve čtvrtek jsem však měla náročný den a dost jsem se nachodila. ještě ten den mě dost píchlo v oblasti pánve (nad vagínou) a v pátek mě v oblasti pánve začalo bolet, měla jsem občasně tupé bodavé bolesti. Napadla mě ovulace, ale ta by měla být. Podbřišek mě nebolel vůbec. Ovulační testy byly ve čtvrtek i v pátek negativní.

Je možné, že to byla ovulace a já jsem mohla otěhotnět ze styku 3.10.?

Děkuji

Dobrý den,

pokud užíváte pravidelně hormonální antikoncepci tak, jak Vám doporučil Váš gynekolog, tak je otěhotnění vysoce nepravděpodobné.

I bez antikoncepce není, ale ani ne 10 dní po po pohlavním styku, těhotenství zjistit.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz