Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Bulka. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
20. kvě 2020

Dobrý den,

poslední tak půl rok pozoruju, že se mi dělají pod kůží tvrdé bouličky. Jde o oblast malý stydkých pysků a klitorisu. Pokaždé je to stejné - boulička se objeví, vyroste do velikosti hrášku asi, bolí na hmat, chvilku tam je, a pak se jakoby vstřebá. Vetšinou jedna, jednou byly dvě. Teď nedávno jsem měla jakoby u klitorisu, ta zmizela a dnes ve sprše jsem nahmátla další, kousek nad poševním vchodem jakoby pod velkým stydkým pyskem. Za ten půlrok se to stalo asi 3x, vždy jsem se objednala k lékaři, ale než jsem měla termín, tak to zas zmizelo.

Nevíte, co by to mohlo být?

Na pohled nikdy nic nenajdu a nevidím, jen na pohmat cítím tu bulku. O zarostlý chloupek nejde, je to v místě, kde chloupky nerostou.
Mate mě, že se to vždy objeví a zmizí bez důvodu. Přítele mám stálého, u něj věřim, že by mě nepodvedl. Dva roky zpět jsem v rámci těhu byla kontrolována na pohl. nemoci, takže to taky nemůže být příčina, vše bylo negativní, nikdy jsem nic neměla, takže to nechápu. Četla jsem, že to právě může být ucpaná nějaká žlázka, z jakého důvodu jsem se už ale nedozvěděla.

Děkuji za názor, teď se budu objednávat na prevenci, tak to lékaři připomenu, ráda bych ale znala více názorů.

Hezký den přeji.

Dobrý den,

po internetu bohužel diagnostiku udělat nelze. Doporučuji návštěvu lékaře.


Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz