Cysta na pravém vaječníku. Jak pokračovat s antikoncepcí?

Zodpovězené
23. zář 2020

Dobryý den, pane doktore,

měla bych na Vás otázku ohledně mé cysty na pravém vaječníku velikosti 5 cm. Mám bolesti v celé pravé půlce břicha až pod žebra, cítím se nafouklá, nepříjemná "bolest" u vaječníků. Cysta vznikla nejspíš, když jsem pár dní vynechala antikoncepci, dostala měsíčky a pak zase začala antikoncepci brát (jinou). Nyní nevím, co dělat, nepohodlí a obavy mám...

Vysadit antikoncepci a čekat na měsíčky a doufat, že cysta vymizí?

A pokud ano, kdy začít znovu užívat?

Nebo za 11 dní začnu brát bílé tablety v blistru s placebo efektem a opět doufat...?

Budu moc ráda za radu a odpověď.

Děkuji a přeji hezký den,

zdraví Zatloukalová M.

Dobrý den,

pokračujte v balení antikoncepce, kterou užíváte, při menzes se cysta často se vstřebá nebo praskne. Nemusí být hned při první menstruaci.
Budou-li se obtíže zhoršovat, je třeba navštívit svého gynekologa.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz