Cytologie v těhotenství. Mohu ji odmítnout, když se na to necítím?

Zodpovězené
18. led 2021

Dobrý den, pane doktore,

byla mi dělaná cytologie před rokem, výsledek byl v pořádku. Teď jsem v 10. tt (rizikové těhotenství), měla bych mít cytologii, ale necítím se na to. Mám za sebou několik neúspěšných těhotenství.

Mohu cytologii odmítnout a udělat ji až po 34. týdnu nebo až po porodu?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

odběr cytologie v těhotenství je zcela běžnou záležitostí a na průběh těhotenství nemá vliv.
Odmítnout však můžete jakýkoliv výkon. Je však možné, že po Vás lékař bude požadovat písemný doklad o odmítnutí.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz