Dysplazie děložního čípku. Je to riskantní, když se budu léčit sama?

Zodpovězené
4. bře 2024

Dobrý den,

na preventivní prohlídce mi vyšla špatná cytologie, tak jsem šla na biopsii... výsledky - těžší změny HSIL - doporučená konizace. Chceme ještě v budoucnu druhé miminko. Nejsem ale připravená jít na zákrok a ráda bych nakopla životosprávou svůj imunitní systém a vyléčila se tak sama.

Je to riskantní? Máte s tím nějakou zkušenost?

Děkuji za odpověď.

Irena

Dobrý den,

pokud se v situaci, jak ji popisujete, nebudete řídit doporučeními lékaře (pravděpodobně intenzivnější sledování), vystavujete se riziku, že nebude případně zjištěna změna Vašeho nálezu.

Životospráva nemá na Váš nález na děložním čípku vliv.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz