Escapelle v plodných dnech. Jaká je šance, že nejsem těhotná?

Zodpovězené
26. dub 2023

Dobrý den,

ráda bych znala odborný názor na tuto situaci....Asi den (neznám přesný den ovulace, vycházím z toho, že je 14. DC) před očekávanou ovulací (13. den cyklu) nám praskl prezervativ. Po 7 h jsem užila Escapelle.....

Jaká je šance, že nejsem těhotná?

Příbalový leták jsem samozřejmě četla. Vím, že by měla fungovat do 72 hod., zároveň jsem ale četla plno diskuzí, kde i přes rychlé podání této pilulky, děvčata otěhotněla.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

účinnost je při správném použití velmi vysoká, individuální prognózu ale nelze stanovit.
Po užití mohou být nepravidelnosti menstruačního cyklu.

V případě vynechání menstruace se doporučuje provedení těhotenského testu co nejdříve.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz