Horečky v začátku těhotenství. Může být plod poškozen? Jaká jsou doopravdy rizika?

Zodpovězené
3. kvě 2021

Dobrý den,

mám vleklý průběh onemocnění covid-19, pravděpodobně se jedná o britskou mutaci (v krku mám žiletky). Symptomů mám více - bolest hlavy, za očima, bolest svalů a kloubů, průjem, kašel a teď i horečky kolem 38 st., které srážím paralenem 1-2tbl po 4-6h. Nějaké symptomy vymizely. Trápí mě ale, že nevím, zda jsem těhotná (7-8. DPO), o dítě se snažíme.

Mám se strachovat, že díky horečkám může být plod poškozen?

Jaká jsou doopravdy rizika?

Příznaky mám akutně 6. den, horečky druhým dnem.

Děkuji

Dobrý den,

individuální riziko nelze stanovit. Stav doporučuji konzultovat se svým gynekologem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz