Hormonální antikoncepce. Jsem chráněna po celou dobu?

Zodpovězené
12. lis 2019

Dobrý den,

mám dotaz ohledně hormonální antikoncepce značky Velmari. Nedávno jsem ji začala užívat. Příbalový leták mám samozřejmě pročtený, ale chtěla bych se ujistit v jedné věci.

Tedy, když užiju celé jedno plátíčko, včetně čtyř tablet placebo nakonci a hned na to začnu užívat další plátíčko, jsem chráněna už po užití první tablety z tohoto nového platíčka ?
Možná jednodušeji řečeno, jsem stoprocentně chráněna po celou dobu užívání ha, tedy i okamžitě po pseudomenstruaci?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v případě užívání hormonální antikoncepce přetrvává její efekt i po dobu pauzy.
Délka pauze je vždy doporučena výrobcem a nesmí se prodlužovat, jinak efekt
antikoncepce nelze zaručit.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz