Intoxikace v těhotenství. Může mít nadýchání výparů vliv na plod?

Zodpovězené
14. črc 2020

Dobrý den,

mám takovou netypickou otázku. Včera jsem se v práci hodně potřísnila 85% kyselinou mravenčí. Cákance mám na rukou, krku a nejvíce je zasaženo stehno, tam jsou fleky fialové, i když dle dr. povrchové. Toto mě až tak netrápí, i když už teď vím, že mi zůstanou jizvy. S čím mám problém, hodně jsem se nadýchala výparů z této kyseliny, dusila jsem se a bylo mi na zvracení. Jsem v cca 8. týdnu podle poslední MS, dle mě k početí došlo kolem 15. června.

Prosím, může mít toto nějaký neblahý vliv na zárodek?

Na pohotovosti toto vůbec nereflektovali.

Děkuji

Dobrý den,

přístup pohotovosti je v pořádku, tam se provádí pouze akutní ošetření.
Doporučuji cestou ošetřujícího gynekologa požádat o genetickou konzultaci ohledně možného vlivu jednorázové intoxikace kyselinou mravenčí na plod.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz