Konizace děložního čípku. Kam se aplikuje vpich u lokální anestezie?

Zodpovězené
27. kvě 2022

Dobrý den,

čeká mě chirurgicky zákrok a dost se bojím. Vím, že se nemám čeho bát, ale chci se zeptat...

Lokální anestezie - Kam se aplikuje vpich u této anestezie u konizace čípku .

Popřípadě, dala by se dát celková anestezie ?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vpich při lokální anestezii se aplikuje do okolí čípku děložního.

Celková anestezie je možná (závisí na možnostech konkrétního pracoviště),
ale v tomto případě představuje velký zásah, který není nutný.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz