Mirena. Bylo by lepší tělísko odstranit?

Zodpovězené
16. lis 2022

Dobrý den,

prosím o radu. Mám rok zavedené tělísko Mirena. Špinění zpočátku trvalo 6 týdnů. Poté se vše uklidnilo, ale bohužel jen na chvilku. Cca od 4. měsíce buď krvácím nebo špiním. Gynekolog tvrdí, že tělísko je umístěné správně a že se vše srovná. Rok už mi opravdu na srovnání přijde dlouhá doba. Někdy mám bolesti v oblasti vaječníků.

Myslíte, že by bylo lepší tělísko odstranit?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučuji si sepsat na jednu stranu výhody a na druhou nevýhody, které Vám tělísko přínáší. Po porovnání se teprve rozhodnout. V úvahu je třeba vzít i náklady na pořízení tělíska.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz