Mirena - neustálé špinění, a pak silné krvácení. Jak dál postupovat?

Zodpovězené
14. čer 2022

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na tělísko Mirena. Po zavedení neustálé špinění a po zhruba měsíci došlo velmi silné krvácení s kousky sliznice, které trvá déle než týden.

Poraďte mi prosím, jak dál postupovat, nebo čím by to mohlo být.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

po zavedení nitroděložního tělíska Mirena bývá špinění několik cyklů po zavedení obvyklé. Většinou ustane samo. Pokud špinění pokračuje, tak je nutné řešit se svým gynekologem individuálně - to je ale méně časté.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz