Mléko po nouzové antikoncepci. Co byste mi doporučil, poradil?

Zodpovězené
10. čer 2022

Dobrý den,

tento dotaz jsem již pokládala do laktační poradny, nicméně bylo mi doporučeno zeptat se spíše gynekologa.

Je mi 18 let a před půl rokem jsem si vzala Postinor. Od té doby, když si zmáčknu bradavky, vyteče pár kapek mléka. Babička říkala, že by mi to mohlo v budoucnu přivodit potíže s otěhotněním...a dostáváme se k jádru problému.

Mně se to, že mám mléko, líbí (v podstatě na to mám fetiš), chtěla bych to ještě rozvinout, ale nemůže mi to způsobit v budoucnu zdravotní problémy?

Totiž, určitě bych děti chtěla, ale až tak za 8 let.

Mám s tím přestat, a nebo se můžu "dojit" dál a prostě přestat, až se budu pokoušet o dítě?

Děkuji za přečtení a případnou odpověď.

Dobrý den,

v situaci, tak jak ji popisujete, doporučuji návštěvu gynekologa a provést hormonální vyšetření ke zjištění, zda Vaše obtíže nejsou hormonálního původu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz