Monozygotní bi-bi dvojčata po KET s prodlouženou kultivací. Setkal jste se s tím?

Zodpovězené
3. kvě 2021

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli jste se někdy setkal s těhotenstvím, které vzniklo z KET jednoho 5denního embrya a vyvinulo se jako bi-bi.

Podle fotky z hatchingu to byla časná blastocysta. Jsem 13+5 a na prvotrimestrálním screeningu mi potvrdili, že se jedná o dvojčata s dvěma placentami (jedna přední a jedna zadní) s lambda sign přepážkou. Mám obavy, jestli nedošlo v CAR k nějaké záměně nebo chybě.

Děkuji

Dobrý den,

výskyt monozygotních dvojčat po embryotransferu se běžně popisuje a jeho frekvence je o něco vyšší než v běžné populaci.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz