Možnost otěhotnět s nepravidelnou MS. Je normální, že se cyklus po ukončení kojení tak dlouho srovnává?

Zodpovězené
3. kvě 2021

Dobrý den,

loni v lednu jsem porodila první dítě, kojit jsem přestala před 3 měsíci. Menstruace mi ale zatím dorazila jen dvakrát, poprvé v lednu a poté až koncem února. Od té doby nic, těhotná nejsem.

Je to normální, že se cyklus takto dlouho srovnává po ukončení kojení?

Rádi bychom druhé dítě, ale nevím, jestli to půjde s takto nepravidelnými a dlouhými cykly.

Děkuji

Dobrý den,

budou-li přetrvávat dlouhé a nepravidelné cykly, tak doporučuji návštěvu gynekologa.
Pokud by nedocházelo k ovulaci, tak řešením může být pomoci růstu váčku s vajíčkem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz