Neúspěšný transfer. Mělo by smysl genetické vyšetření?

Zodpovězené
3. únor 2024

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Docházím do CAR, kde jsem momentálně po třetím transferu. Bohužel však opět neúspěšný. Poprvé ZT v 6. tt, podruhé SP v 5. tt zhruba a nyní jsem 13. den po KET, ale výsledek testu je negativní, maximálně je na něm úplně mini náznak ducha, což za těhotenství nelze asi považovat, když při prvních dvou transferech byl tt test pozitivní už od 10. dne.

Jsem pouze po vyšetření imunologie. Genetiku mi nedělali, neboť máme darovaná vajíčka. Zajímá mě, zda jsou i jiné vyšetření které můžu na klinice požadovat pro zjištění příčiny toho, proč k tomu dochází.

Myslíte, že by mělo smysl udělat mi genetické vyšetření?

Štítnou žlázu mám v pořádku a celiakii také nemám. Už jsem z toho zoufalá a snažím se nejak zjistit, kde by mohl být zakopaný pes.

Děkuji Vám mockrát za Vaši odpověď.

Dobrý den,

pokud máte darovaná vajíčka, tak dárkyně byla ze zákona geneticky vyšetřena.
V případě, že imunologické vyšetření je v pořádku, tak bohužel žádné další vyšetření, které by Vám mohlo prokazatelně pomoci, není.

Jedinou účinnou metodou léčby je přenos embrya.

Nejdůležitější je vytrvat v léčbě.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz