Opožděná menstruace během kojení. Ovlivňuje menstruaci kojení a i psychika?

Zodpovězené
3. srp 2020

Dobrý den,

prosím Vás měl bych jednu otázečku ohledně opožděné či vynechání menstruace během kojení. Manželka kojila přibližně 5x denně do 5 měsíců miminka, od té doby kojí jenom 2-3x denně, jinak malá má příkrmy a přesnídávky, proto míň kojí a během té doby měla menstruaci po porodu 3x a od té doby, co teď míň kojí, tak ji ještě nedostala. Měla ji dostat 26. července.

Je možné, že to ovlivňuje kojení a samozřejmě i psychika?

Teď měla pár dní psychicky vyčerpávající.

Děkuji

Dobrý den,

Váš předpoklad je správný, ale neužívá-li manželka spolehlivou antikoncepci, tak doporučuji hlavně provedení těhotenského testu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz