Ovulace po samovolném potratu. Je možné, že by se cyklus ještě nesrovnal a ovulace ještě neproběhly?

Zodpovězené
8. lis 2023

Dobrý den,

v 10. tt u mě došlo k samovolnému potratu. Revize nebyla nutná, dle mého gynekologa jsme se mohli hned začít snažit dál. Již uběhly tři měsíce, poslední dva měsíce byly i pozitivní ovulační testy.

Je možné, že by se cyklus ještě nesrovnal a ovulace ještě neproběhly?

Dvě děti již doma mám a nikdy žádný problém nebyl, proto mě trochu znervózňuje, jestli je vše v pořádku. Poslední MS kromě počátečního lehkého špínění jen dva dny místo obvyklých 4-5.

Gynekolog mi doporučil další snažení nechat až na jarní měsíce, ale je mi 36 a úplně se mi nechce ztratit další měsíce.

Opravdu je podzimní/zimní období tak rizikové?

Nedoporučuje ani pohlavní styk v těhotenství, přestože je těhotenství fyziologické bez problémů, pro což jsem taky nikdy nenašla důvod a zdá se mi to jako přehnaná opatrnost, když pro to není důvod. Tak váhám i u tohoto varování.

Děkuji

Dobrý den,

není žádný důvod snahu o těhotenství odkládat na jarní měsíce.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz