Píchání v pochvě po KET. Nemůže tělo embryo odmítat? Nebo to mohou dělat léky?

Zodpovězené
9. pro 2020

Dobrý den, pane doktore,

ráda bych se Vás zeptala, pokoušíme se s manželem o dítě, ale přirozenou cestou to nelze z důvodu azoospermie u partnera. Zkoušeli jsme 2xKET, ale bohužel ani jeden úspěšný. Embrya jsou geneticky vyšetřena a obě byly 5denní hatchované blastocysty. Hormonální profil a imunologii mám v pořádku. Sliznice vždy před transferem cca 8 mm.
Vím, že je úspěšnost hlavně o štěstí, ale vždy tak 3. den po transferu mě začne bodat v pochvě, uvnitř. ne v podbřišku nebo na vaječnících, ale opravdu uvnitř. Možná to nemusí nic znamenat, ale je zvláštní, že se mi to stane zhruba ve stejnou dobu a pak je transfer neúspěšný.

Napadlo mě, zda třeba nemůže moje tělo nějak embryo odmítat nebo může jít o nějaký vnitřní zánět, který by mohl způsobit neúspěch.

Nebo to mohou dělat léky?

Ale první cyklus jsem měla v nativu, druhý stimulovaný, brala jsem Estrofem a Progesteron. Normálně žádné problém nemám, jsem po jednom císaři.

Děkuji moc za odpověď, ráda bych pro úspěch udělala maximum.

Dobrý den,

situace, tak jak ji popisujete, se mi nejeví související s uchycením embrya.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz