Polyp. Je i jiná možnost, jak tomu předejít, než nasazení antikoncepce?

Zodpovězené
27. kvě 2020

Dobrý den, pane doktore,

je mi 47 let a už podruhé během roku a půl musím podstoupit hysteroskopii kvůli odstranění polypu v děloze. Má lékařka mi navrhuje nasadit antikoncepci, která by měla zabránit opakujícímu vzniku polypu.

Zajímalo by mě, jestli je to opravdu jediný způsob, jak tomu předejít nebo jestli existují i jiné možnosti.

Léčím se se štítnou žlázou, která mi byla prakticky celá odstraněna a mám hypertenzi.

Dekuji za odpověď.

Dobrý den,

postup Vaší lékařky je správný.
Další 2 možnosti, které ale nemusí být stoprocentní jsou:

  • ablace /odstranění/ děložní sliznice hysteroskopicky.
  • termoablace endometria balónkem Thermachoice - ale nevím, zda v ČR někdo nabízí.

Definitivní řešení je operační odstranění dělohy.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz