Pozitivní na covid ve 20. tt a nasazení injekce Clexane. Kam aplikovat? Do kdy je nutná aplikace?

Zodpovězené
9. pro 2021

Dobrý den, pane doktore,

chtěla bych znát také Váš názor.

Jsem neočkovaná, momentálně od pondělí pozitivní na covid, těhotná v 19tt+3. Gynekolog i praktická lékařka se shodli na nasazení injekcí Clexane 0,6 1x denně.

A prosím, kam všude ji můžu aplikovat?

Břicho se mi v tuto dobu nezdá tím vhodným místem. Zahájila jsem tedy do stehen.

Chci se Vás zeptat...Myslíte si, že bude nutná tato aplikace až do porodu či šestinedělí?

Případně jak dlouho se standartně předepisuje, jestli víte?

Děkuji

Dobrý den,

každá léčba je individuální. Musíte konzultovat se svým lékařem, který léčbu indikuje.
Nemohu Vám tedy odpovědět.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz