Pozitivní těhotenský test. Mám plašit nebo je to normální?

Zodpovězené
11. únor 2022

Dobrý den,

prosím o radu. Měla jsem dostat menstruaci 30. ledna, ale nedostavila se. Začalo mi být na zvracení, test jsem si udělala 4. den po vynechání a ukázal se pozitivní - obě dvě čárky silné. Pro jistotu jsem si test na druhý den udělala znovu a znovu byl pozitivní a obě čárky hodně silné. Na gynekologii jsem se objednala, ale termín mám až 23.2. - podle sestry by stejně nic neviděli. V sobotu jsem měla trošku narůžovělý výtok na toaletním papíru, v neděli nic a dnes zase malinko, ale jen jednou a pak nic. Zvracím, břicho nebolí. Bohužel můj doktor má dovolenou, tak se nemám kde poradit. Neni to moje první těhotenství, ale toto zažívám poprvé.

Mám plašit nebo je to normální?

Děkuju za odpověď.

Dobrý den,

drobné špinění v počátku těhotenství bývá poměrně frekventní a nezhoršuje prognózu těhotenství.

Pokud zvracíte, ale jste normálně shopna jíst a pít, tak není bezprostřední návštěva
lékaře nutná. Pokud Vám ale jezení a pití dělá problémy, tak doporučuji návštěvu zastupujícího gynekologa či gynekologické LSPP.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz