Špatné výsledky stěru na začátku těhotenství. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
3. kvě 2021

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. 2.2. jsem byla na stěrech a 9.3. jsem šla na gyndu s tím, že jsem těhotná. Těhotenství se potvrdilo, srdíčko bylo a těhotenství odpovídalo na 6+6. Ale pan Doktor mi sdělil, že mám špatne výsledky stěru, že mám změnu v buňkách na čípku. Že v srpnu mi vezme stěry znovu.

Můžu se zeptat na více informací o tomto? Může to být na další kontrole v pořádku?

Může to nějak ohrozit miminko? A tomu nějak pomoci, aby to bylo v pořádku?

Trošku mě to vylekalo.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

situaci musíte konzultovat se svým gynekologem. Gynekologické cytologii se nevěnuji a neumím poskytnout odpověď.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz