Spolehlivost kondomu. Je možné, že by byla v prezervativu dírka?

Zodpovězené
23. črc 2020

Dobrý den, pane doktore,

je nějaká pravděpodobnost, že by byla v prezervativu dírka a my si jí s partnerem nevšimli?

Měli jsme styk během ovulace a použili prezervativ Durex extra safe. Po sexu ho partner ihned vyhodil, ale prasklý celý určitě nebyl. Sperma nikde nebylo a ze mne nic neteklo.

Je možné tedy, abych otěhotněla?

Kondomy prošlé nebyly.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

možnost otěhotnění při použití kondomu, jako jediné antikoncepce, není nereálná.
Souvisí to s relativně nižší spolehlivostí kondomu ve srovnání s hormonální antikoncepcí. Pokud používáte jako antikoncepci kondom a těhotenství si opravdu nepřejete, tak se doporučuje kombinovat ho se spermicidy. Lze zakoupit v lékárně, kde Vám poradí i ohledně možností aplikačních forem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz