Těhotenství a chřipka. Co byste doporučil?

Zodpovězené
23. pro 2019

Dobrý den,

jsem zdravotnický pracovník ve všeobecné ambulanci pro dospělé, kde začíná být výskyt chřipky, zejména v tomto období, na vzestupu. Proti chřipce jsem nebyla očkována, ani neplánuji. Jsem v 7. tt a bojím se, aby se něco nestalo.

Co byste mi prosím navrhoval?

Mám se dát vypsat na PN, abych se uchránila?

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

obecně doporučuji všem ženám, které mají povolání se zvýšeným rizikem infekce,
aby si alespoň na první 3 měsíce vzaly PN, pokud není možné, aby se nechaly přeřadit na jinou pozici.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz