Těhotenství s uterus duplex. Jak probíhá v tomto případě?

Zodpovězené
13. kvě 2021

Dobrý den,

zajímalo by mě, jak probíhá těhotenství v děloze s vývojovou vadou uterus duplex - zdvojená děloha.

V jedné děloze se uhnízdí plod, a ta pak roste, ale co se mezitím děje s tou druhou dělohou?

Kdy zaznamená probíhající těhotenství i druhá děloha?

Může se stát, že v ní třeba nadále bude probíhat menstruace?

Jak se v břiše ty dělohy "poskládají", když jedna se zvětšuje a druhá nikoliv?

Děkuji za Váš čas!

Dobrý den,

bohužel nelze dát konkrétní a jasnou odpověď na Váš dotaz, protože každé takové těhotenství je individuální. Je třeba v každém konkrétním případě řešit individuálně se svým lékařem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz