Výsledky CT, píchání pravého vaječníku. Mám po MS opět objednat s výsledkem CT na gynekologii?

Zodpovězené
20. kvě 2024

Dobrý den,

již přes měsíc mě trápí píchání v pravém vaječníku. Byla jsem na gynekologii hned na začátku, tam mi Dr. řekla, že za ní vše v pořádku. Jelikož to nepřestávalo, řešila jsem dál, až jsem se dostala na CT. Výsledky CT:
Hraniční velikost pravého ovaria
Děloha s patologickým obsahem v lumen.
CT mi bylo děláno týden před MS, nevím jestli to může mít vliv.

Doktor, který tam byl, mi řekl, že to není nic, co by se řešilo na chirurgii a poslal mě domů. Jenže obtíže stále přetrvávají a už začínám být krapet zoufalá.

Myslíte, že se mám po MS opět objednat s výsledkem CT na gynekologii?

Děkuji moc za odpověď.

Lucka

Dobrý den,

v situaci tak jak ji popisujete - přetrvávají obtíže - je kontrolní vyšetření na gynekologii vhodné. Pokud gynekologické vyšetření neozřejmí příčinu obtíží, tak je vhodné diskutovat provedení diagnostické laparoskopie. Laparoskopie může odhalit příčiny obtíží, které jinak nelze zjistit, například srůsty.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz