Gynimun Intim Care v 1. trimestru. Je užívání v 6. - 7. týdnu těhotenství bezpečné?

Zodpovězené
14. črc 2023

Dobrý den,

je užívání vaginálních probiotik Gynimun Intim Care bezpečné v 6. - 7. týdnu těhotenství?

Kultivace týden před zjištěním těhotenství byla negativní. Řešeno s doktorem, že žlutý výtok bez dalších potíží je v pořádku. Nyní ale občas pociťuji svědění.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Gynimun intim care se dle příbalové informace používá v těhotenství po konzultaci s lékařem - ten Vám může schválit jeho použití (které je podle mě vhodné, ale já Vás neznám a nevidím). Tipl bych si takhle na dálku na bakteriální vaginózu.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň