Opakované gyn záněty. Co byste mi poradil?

Zodpovězené
30. črc 2020

Dobrý den,

již pátým rokem trpím na opakované gynekologické záněty. Vždy nalezena bakterie enterococcus faecalis na 4+, někdy se přidají další. Už jsem vyzkoušela všechna citlivá antibiotika, jak na zavádění, tak celková. I dlouhodobá léčba, vakcína, výplachy, probiotika, Vitagyn C. Bez dlouhodobého efektu. Návrat potíží (řezání při močeni, pálení) po vysazení léků je do týdne. Když gyn. zánět neléčím, rozjede se mi i přes užíváni D-manosy a brusinek zánět močového měchýře. Nikdo si se mnou neví rady.

Děkuji

Dobrý den,

být Vámi, zkusím to prodiskutovat v poradně MUDr. Kestřánka (Hradec Králové či Náchod).

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň