Opakované potíže při močení. Co ještě udělat a jaká další vyšetření ještě požadovat?

Zodpovězené
1. led 2022

Dobrý den,

ráda bych se zeptala co dělat při opakovaných potížích při močení. Už zhruba 3/4 roku se opakuje situace, každý měsíc, že chodím častěji čůrat. Do toho mě bolí bedra a mám občas jakoby nepříjemnou křeč právě u močového měchýře. To chození na malou je cca po 30 minutách a vyčůrám ze sebe hodně málo. Snažím se hodně pít, běžně 2 litry denně, při potížích více. Jeden měsíc to rozeženu lichořeřišnicí a Blokurimou v kombinaci s Urinalem Akut, jindy musím k lékaři, kde dostanu antibiotika. Byla jsem i na urologii, tam mi však vezmou krev, vycévkují a sdělí mi, že v moči nic nemám a tím pádem mám asi virózu (mě však nic jiného netrápí). Nebaví mě to řešit každý měsíc a navíc to velmi leze do peněz.

Jaká vyšetření mohu ještě požadovat?

Co mohu ještě preventivně dělat?

Všimla jsem si, že potíže jsou častější po pohlavním styku, partnera mám stálého.

Děkuji

Dobrý den,

já bych to viděl na klasický "uretrální syndrom", neboli vaginální dysmikrobii až zánět u mladé, pohlavně aktivní ženy. Zkuste Gynimun rapid.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň