Záněty u 2leté dcerky. Jak jí pomoci?

Zodpovězené
25. bře 2020

Dobrý den,

od prosince trápí mou 2letou dcerku problémy s močovými cestami. Nejdříve slabounký zánět močáku, který se zřejmě nedoléčil a po měsíci jsme skončily na 4 dny v nemocnici se zánětem ledvin způsobeném e coli, léčené Zinnatem. Po návratu jsem zavedla opatření jako (žijeme v domě) kvalitní papučky, hlídám, aby neprochladla, časté přebalování a hygiena, teď už i místo koupání pouze sprcha. Sama od sebe minimálně ten 1 litr denně vypije. Zkoušela jsem i preventivně Blokurimu na doporučení pediatričky. Přesto moč opět s nálezem, jak e coli, tak i prý jiných bakterií, krev byla v pořádku. Od včera znova nasazena antobiotika, a to si začala stěžovat na bolest prcinky. Jinak bez horeček nebo jiných příznaků. Koupila jsem ještě Urival, ale kromě odplenkování už nevím, co víc dělat. Tomu se dcerka bohužel stále brání, i když jsem ji dneska prostě nechala bez plíny, ale oblečenou, aby neprochladla a hned převlíkám, když přijde s tím, že má mokro.

Děkuji za rady.

Dobrý den,

konzultoval jsem Váš případ se svojí manželkou-pediatričkou a potvrdila moje přesvědčení, že je potřeba POŘÁDNĚ vyšetřovat (pediatr, nefrolog). Narozdíl od dospělých je u dětí třeba pátrat, jestli k opakovaným infektům nevede nějaká vrozená "závada".

Jinak za Vás bych (klidně i před vyšetřováním) dával 1 dávku (cca 1/4 sáčku) Blokurimy na noc.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň