Odmítá jídlo. Může to být antibiotikami?

Zodpovězené
8. led 2024

Dobrý den,

před týdnem začal být můj 5letý syn nemocný, horečky bolest v krku. Od té doby, když si dal něco do pusy, nechtěl to polknout a hned to vyplivnul. Jediné, co za celý den sní, jsou ovocné přesnídávky v kapsičkách. Nechce ani jogurty, kaše, nic. Bere antibiotika a doktorka říkala, že otok mandlí je už v pořádku, ale přesto se bojí si dát něco do pusy.

Chtěla bych se zeptat...Myslíte, že je to antibiotiky, že třeba nemá chuť a začne znovu jíst?

Už jsem z toho nešťastná. I když mu řeknu, ať zkusí něco polknout, bojí se.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je možné, že váš syn má po nemoci a užívání antibiotik dočasně sníženou chuť k jídlu a zároveň obavy z polykání kvůli předchozí bolesti v krku. Často se stává, že po nemoci nebo léčbě antibiotiky děti potřebují nějaký čas, než se vrátí k normálním stravovacím návykům. Důležité je udržovat ho hydratovaného a nabízet mu jídla, která jsou pro něj příjemná, i když se jedná pouze o ovocné přesnídávky. Postupně zkoušejte i kalorické potraviny a nápoje jako je mléko (klidně ve formě kakaa), vývar nebo řídké a hladké krémové polévky, zmrzlinu... Pokud se situace nezlepší doporučuji konzultaci s ORL lékařem, aby vyloučil nějaký skrytý problém v krku, který po ošklivé angíně může být. Dále doporučuji podpořit léky probiotiky (například Bactoral), které mohou pomoci po léčbě antibiotiky právě i při snížené chuti a motivaci k jídlu.

Držím palce!

Jitka

tel.: +420 792 309 830
web: www.skolapapani.cz
mail: jitka@skolapapani.cz