16ti letá dcera nestuduje, má brigádu a příjem. Do kdy na ni musí otec platit výživné?

Zodpovězené
23. kvě 2019

Dobrý den,

ráda bych se zeptala za dceru přítele, která ukončila studium k 31.1.2019 a je jí 16 let. Asi před dvěma týdny si našla práci/brigádu (na dohodu o provedení práce). Jak by měl nyní přítel postupovat? Je stále povinnen platit alimenty?

Děkuji

Dobrý den,

vyživovací povinnost není ohraničena věkem. Pokud se již dítě nepřipravuje na budoucí povolání (nestuduje) a je schopno se samo živit, vyživovací povinnost zaniká.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441