Je šance na zvýšení alimentů na dítě? Otec pracuje, má další 2 děti a je vdovec.

Zodpovězené
30. kvě 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli si myslíte, že bych mohla mít nárok na zvýšení alimentů pro syna?

Alimenty mám od 4 let věku syna, teď mu v září bude 11 a chtěla bych zažádat o zvýšení. S bývalým manželem se syn může vidět kdy chce, ale jelikož nejeví zájem, vozím mu ho já dobrovolně jen na prázdniny (odstěhovali jsme se z města 400km daleko). Přes rok mu nezavolá, nenapíše. Syn chodí do kroužku, stále potřebuje něco nového, navíc se ve svém věku v noci počůrává (stále chodíme k lékaři a řešíme to), ale je to náročné. Tudíž stále musíme kupovat spoustu nových povlečení a prostěradel, má už snad i 5 matrací. Je to zkrátka náročné po psychické i fyzické stránce.

S bývalým manželem jsem se domluvila, že mi přispěje na tábor, který jsem vybrala, ale nakonec mi nedal nic. Myslíte, že by byla šance?

Bývalý manžel je vdovec, žije se svými 2 dalšími dětmi - dvojčátky, a má přítelkyni. Práci má určitě, pracuje u svého bratra, který mi taktéž alimenty posílá.
Děkuji moc za odpověď a přeji krásný den.

Dobrý den,

určitě nárok na zvýšení výživného máte a je vhodné zkusit požádat. Víme, jak je vše s dětmi finančně náročné a o to více, když se k tomu připojí zdravotní či jiné potíže. Výživné je zproštěno od soudních poplatků, volně napište návrh, kde uvedete všechny důvody. Věk dítěte v době určení výživného, že je nyní o x let starší, důvody finanční náročnosti, účtenky pokud máte od všeho co platíte synovi a podobně. Tedy co nejvíce odůvodnit, proč žádáte o zvýšení a na kolik.

Vzor žádosti naleznete zde https://www.vasevyzivne.cz/navrh-na-zvyseni-vyz.... Stačí napsat volně a podat na okresní soud dle bydliště syna. Někdy mají na soudě formuláře, ale opravdu postačí i napsat bez něj.

Budeme Vám držet palce. Hodně štěstí Vám i synovi.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441