Náhradní výživné. Je lepší žádost podat přes soud nebo exekutora, když otec nic nevlastní?

Zodpovězené
31. srp 2021

Dobrý den,

odpovídám na Vaši odpověď na mou otázku, viz. https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

Stanovenou částku mám 2 500 Kč na jedno dítě a na druhé 2 000 Kč.
Od soudu ani nevím, kde se otec zdržuje, ani jestli pracuje.

Je lepší podat tu žádost na náhradní výživné přes soud nebo exekutora, když nic nevlastní?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tom případě by Vám úřad práce měl vyplatit Vámi uvedené částky na každé dítě. Záleží na Vás, zda tuto situaci chcete řešit prostřednictvím soudu nebo exekuce, nelze jednoznačně určit, jaká cesta je lepší. Pro bližší informace ohledně podmínek nároku na náhradní výživné doporučujeme se obrátit přímo na Úřad práce.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441