Právník zdarma. Je to možné ohledně výživného na dítě?

Zodpovězené
15. únor 2022

Dobrý den,

chci se zeptat, jestli je možnost mít právníka zdarma.

Týká se to výživného, které bývalý manžel na syna neplatí. Má platit 3000 Kč a k tomu 13 000 Kč dluží od roku 2021 - je to i na exekučním, ale nic se neděje, proto se ptám na právníka.

Bohužel jsem na tom finančně špatně, mám dvě děti, samoživitelka, pracuji ze zdravotních důvodů v charitě na zkrácený úvazek a mám invalidní důchod, který není vysoký.

Děkuji a hezký den.

Dobrý den,

v tomto případě bychom Vám doporučili se případně obrátit na bezplatnou právní poradnu, zde zasíláme odkaz: https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny. Pokud již máte podanou exekuci a exekutorovi se nepodařilo vymoci žádnou dlužnou částku z důvodu nemajetnosti dlužníka a nedostáváte ani běžné výživné, tak si můžete na Úřadu práce zažádat o zálohované výživné. Bližší informace ohledně zálohovaného výživného máme uvedené na našem blogu: https://www.vasevyzivne.cz/nahradni-vyzivne-pre....

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441