Svatba a výživné. Je pravda, že se pak můj příjem sečte s přítelovým a může dojít ke zvýšení výživného?

Zodpovězené
29. srp 2022

Dobrý den,

jsem rozvedená a s ex máme 2 děti, které má v péči on a já na ně platím výživné. S novým partnerem žiji 3 roky a máme 18m. syna. Chystáme svatbu a ex vyhrožuje, že mě dá k soudu o zvýšení výživného, že se vdám a příjem přítele se sečte s mým.

Je to pravda?

U soudu jsme byli v říjnu, když jsem já žádala o snížení z důvodu pobírání rodičovského příspěvku. Bylo mi vyhověno i s pohledem na to, že žiji s přítelem a můžu platit víc, než podle tabulek.

Zajímá mě, zda pokud bychom udělali předmanželskou smlouvu, zda mi to k něčemu v tomhle směru bude a nebo je to čistě jen kvůli majetku a bude se vždy jen přihlížet k tomu, že žiji s partnerem, který vydělává a bude se počítat výživné jen z mého příjmu a nebude se jeho příjem sčítat s mým a z toho se vypočítávat výživné.

Děkuji

Dobrý den,

při stanovení výživného se zahrnují příjmy a majetkové poměry rodiče, který má povinnost výživné hradit. Současně se přihlíží i k příjmům a ekonomické situaci nových partnerů rodičů, pokud sdílí domácnost a společně hospodaří. Nicméně vždy záleží na soudu, jakým způsobem rozhodne. Případně bychom Vám ještě doporučili se obrátit na bezplatnou občanskoprávní poradnu, zde zasíláme odkaz: https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441