Co pro mě znamená velamentózní úpon pupečníku?

Zodpovězené
27. dub 2019

Dobrý den,

chci se zeptat, co pro mne znamená velamentozní úpon pupečníku diagnostikovaný na prvotrimestrálním screeningu? Znamená to, že nebudu moct přirozeně rodit, ale bude se muset naplánovat sekce?

Děkuji.

Dobrý den,

velamentózní úpon znamená, že se pupečník upíná do plodových blan mimo vlastní lůžko. Uvádí se riziko, kdy při protržení vaku blan může hrozit riziko fetálního krvácení.

To, nakolik je váš stav patologický nebo zda bude nutno ukončit porod císařským řezem vám určitě sdělí váš gynekolog při dalších kontrolách.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová