Fromilid během kojení. Je pro miminko bezpečný anebo ne?

Zodpovězené
19. pro 2018

Dobrý den,

v pondělí jsem dobrala ATB Ospen a protože mám v krku stále spálového bacila, předepsala mi doktorka Fromilid. Řekla jsem jí, že mám plně kojené miminko a podle Dr je to prý v pořádku, ale v příbalové informaci se píše, že se kojení během léčby nedoporučuje. Je tedy lék pro miminko bezpečný a jen chybí studie, proto se v příbalové informaci "kryjí"?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano, tato anitibiotika se slučují s kojením, jako spousta jiných léků, je velmi malá skupina léků, které jsou při kojení kontraindikovány.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová