Jizva po císařském řezu. Je normální, že hodně bolí v průběhu menstruace?

Zodpovězené
3. říj 2022

Dobrý den,

jsem 15 měsíců po akutním císařském řezu ve 34. tt (důvod preeklampsie), jizva se krásně na pohled zhojila a téměř ji necítím, ale vždy, když mám menstruaci, tak mám pocit, že nejsem rok a půl po zákroku, ale že je jizva čerstvá. V období menstruace bolí, jako kdybych byla po zákroku tak měsíc.

Je to prosím normální?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučuji Vám navštívit fyzioterapeutku, která Vám jizvu promasíruje a naučí Vás péči o jizvu. Do dvou let je stále možno jizvu uvolnit, aby Vám v budoucnu nečinila potíže.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová