Kvasinky v těhotenství. Mohou ohrozit plod?

Zodpovězené
14. črc 2022

Dobrý den,

mám dotaz ohledně kvasinek v těhotenství. Jsem ve 22. tt a od začátku mám pocit mírného svědění okolo pochvy, ale nic výrazného, bez výtoku, objevuje se jen menší množství klasického mléčného bělavého, ze začátku jsem měla pálení při močení. Doktorka mi tehdy napsala Pimafucin v 1. trimestru. Poté štěry negativní.

V současné době mám stav podobný, při močení mě nepalí, výtok stejný, ale mám stále mírný pocit svědění v okolí vchodu poševního, ale jen mírný, nic hrozného. Každopádně lékářka mi dala znovu léčbu Pimafucinem se slovy, že je to pro můj klid a ona moc nevidí. Stěry mi nedělala. Já jsem tedy Pimafucin ještě neužila, protože říkala, že nic nevidí a já nechtěla Pimafucinem narušit mikroflóru, která může být v pořádku.

Jsou to tři týdny. Na internetových stránkách se názory, zda mohou kvasinky ohrozit plod hodně liší. Nejdříve jsem četla, že nejsou nebezpečná a teď jsem se někde dočetla opak a obojím se, že jsem mohla miminko ohrozit nebo poškodit. Doktorka má dovolenou, proto zkouším psát Vám.

Mohla jsem nelečením kvasinek ohrozit nebo poškodit plod?

Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den,

určitě kvasinkovou infekcí nemůžete ohrozit zdraví Vašeho děťátka. Zkuste sedací koupele s vinným octem nebo pomáhá lokálně probiotický jogurt, event. použít mast z lékárny na kvasinky.


Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová