Obavy. Co je rizikové těhotenství a co mohu a nemohu dělat?

Zodpovězené
29. srp 2023

Dobrý den,

v lednu jsem měla ZT (velikost 5+3) a teď jsem znovu těhotná (5+4). Ve 4. týdnu těhotenství jsem prodělala angínu s vysokými horečkami, navíc od úterý lehce špiním (opravdu jen při utření na záchodě). Ve středu jsem byla u lékaře. Těhotenství potvrdil, ale srdíčko ještě vidět nebylo. Pro jistotu mi napsal Utrogestan (2 tabletky večer polykat - začala jsem brát včera) a kvalifikoval to jako rizikové těhotenství.

Můj první dotaz směřuje k tomu, co je rizikové těhotenství.

Co mohu a nemohu? Jak hodně ležet a nic nedělat?

Zapomněla jsem se zeptat u lékaře.

A druhý dotaz. Dnes mě už ani tolik nebolí prsa, ani nejsem tolik unavená, v podbřišku už žádné pnutí necítím a mám vnitřní pocit, že je něco špatně. Mám strach, že toto těhotenství zase nevyjde a strašně se bojím. Na kontrolu jdu až za 14 dní a mám strach, že to nevydržím. Nechci působit jako hysterka, ale tak strašně se bojím. Navíc je mi trapné volat doktorovi, jestli mohu přijít dřív. Říkal mi, že musíme teď 14 dní vydržet.

Děkuji

Dobrý den,

chápu Vaše obavy, srdíčko jde na UZ vidět později, takže to nemusí nic znamenat. Pokud máte nasazený Ultrogestan, tak to je asi maximum, co můžete sama za sebe pro pokračování těhotenství udělat.

Přeji Vám, aby vše dopadlo co nejlépe pro Vás. Držte se.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová