Virus. Může se opakovat ve druhém těhotenství nebo mám nějaké protilátky?

Zodpovězené
2. zář 2022

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat...V minulém těhotenství problémy..2x jsem krvácela a narodil se mi syn předčasně o 2 měsíce. Pak jsem zjistila, že jsem měla v sobě virus Cytomegalovirus.

Teď jsem otěhotněla a jsem v 9. tt.

Myslíte, že se může vše opakovat či mám v sobě nějaké protilátky?

Děkuji a hezký den

Dobrý den,

v těhotenství může dojít k znovuvzplanutí infekce prodělané v minulosti tzv. reaktivaci, ale většinou se to děje, když se sníží imunita. Proto bych Vám radila pracovat na imunitě, aby byla dostatečně silná.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová