Kam se obrátit o pomoc, když jsem vyzkoušlela už vše?

Zodpovězené
25. led 2021

Zdravím,

obracím se zde na Vás s otázkou, kam se obrátit o pomoc, když jsem vyzkoušela už vše, co se snad dá...

Jsem máma tří dětí, bydlíme již dva roky po azylových domech z důvodů domácího násilí. Naše finanční možnosti jsou omezené z důvodu, že jsem stále ještě na rodičovské tzv. dovolené 🙂, tudíž co nám nepošle stát, to není..

Proto se ptám...Nevíte (nejlépe někde v Plzni), kde by se dal sehnat pronájem s možností zaplacení kauce a poplatků dodatečně či na splátky?

Děkuji moc.

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Píšete, že již dva roky bydlíte s dětmi v azylových domech. Potřebovala byste situaci řešit, ale Váš příjem není velký. Jestli tomu dobře rozumíme, potřebovala byste pomoci hlavně s počátečními investicemi.

V podobné situaci, jako jste Vy, se nachází hodně rodin. Dát dohromady větší obnos peněz na bydlení může být pro samoživitele s malými dětmi velký problém.
Existují nadace, které se věnují pomoci samoživitelům. Jsou i takové, které pomáhají konkrétně třeba i s uhrazením kauce na nájemné. Pokud byste chtěla podrobněji zkonzultovat Vaši situaci a poté nasměrovat na konkrétní možnost pomoci, můžete nás kontaktovat na poradna@napocatku.cz nebo na telefonním čísle 774 440 821. Poskytujeme i osobní konzultace v naší poradně v Brně.

Píšete, že potřebujete pomoc s hledáním podnájmu nejlépe někde v Plzni. Naše Poradna Na počátku se nachází v Brně a neznáme tedy konkrétní bytové podmínky v Plzni a okolí. Napadá nás, že by Vám mohly pomoci organizace přímo z Plzně. Informace o možnostech bydlení by Vám mohla dát například Občanská poradna Plzeň (https://www.opplzen.cz/) nebo Poradna pro ženy a dívky v Plzni (https://plzen.poradnaprozeny.eu/o-nas).
V těchto poradnách by pracovníci měli mít aktuální informace ohledně možností pomoci v dané lokalitě. Služby těchto poraden jsou poskytovány bezplatně.

Přejeme Vám vše dobré do dalších dnů a úspěšné vyřešení Vaší situace.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz