Očkování HPV a nedostatek financí. Jak se rozhodnout? Co dělat?

Zodpovězené
6. zář 2023

Dobrý den,

jsem po konizaci 2015 a teď musím jít znovu. Stěry mi vyšly dobře, ale histologie hodně špatně. Můj Dr. mě extrémně tlačí do očkování a tady nastává můj problém - prostě na něj nemám. Pojišťovna mi přispěje 1000 Kč, protože už mi bylo 35+, a to mám smůlu. Doktor mi řekl, že pokud po konizaci nebudu očkovaná, tak do 7-8 let mi vezmou dělohu celou a riskuji rakovinu.

Mam tři děti (3 a dvojčata 1,5 ) a muž chodí do práce, ale většinou jsem ráda, když zaplatím, co mám (popelnice, jídlo, drogerii, lékárnu - zbytek platí muž). Máme nemocného syna a teď dostal ZTP a můžeme žádat prý nějaký příspěvek, ale jsem ráda, když 2x v roce zvládnu zaplatit zubaře a teď mám dát cca 10.000 Kč za očkování. Jsem z toho špatná, nemám kde výdaje stáhnout kromě jídla, a to se snažím, ať mají děti pestrou stravu - tam moc nepošetřím. Děti už nechci, ale vzít celou dělohu a riskovat rakovinu, půjčovat si, když jsem na rodičáku a nemám z čeho to vracet...

Nevím, co mám dělat. Začíná období nákupu oblečení na zimu, boty, školka a já jsem už z toho na prášky a teď tohle ...

Prosím o radu.

Dobrý den,

děkujeme Vám za důvěru, s jako se na nás obracíte.

Píšete nám o svojí situaci, kdy je riziko, že by se u Vás do několika let mohla rozvinout rakovina a odebrání dělohy.
Váš lékař se Vás snaží přimět k očkování. Je pro Vás v současné situaci těžké, takřka nemožné, získat částku 10 000 Kč na očkování.
Ptáte se nás na radu.

Rozumíme tomu, že Vaše situace je složitá, rozpočet s třemi malými dětmi je napjatý. Vnímáme i Váš strach z případné nemoci. Napadá nás, že byste se mohla obrátit se svojí žádostí o příspěvek na některou z nadací, které podporují rodiny, např. Nadační fond Gratia. Na internetu najdete i další tipy.
Taky nás napadá možnost, konzultovat Vaši situaci ještě s dalším lékařem.

Naše poradna radí v sociálních záležitostech, nejsme odborníci v oblasti medicíny. Pokud se jedná o tak závažné věci, je lepší mít názor více odborníků, zjistit, jaké jsou ještě další cesty.

Píšete, že Vám dělá starosti, jak pořídíte vše potřebné pro děti. Chápeme to. Napadá nás, že by Vám mohla pomoci některá z organizací, které nabízejí oblečení a věci pro děti - jsou to věci použité ale v dobrém stavu od lidí, které je organizaci darují.

Pokud byste měla zájem o kontakty na další pracoviště nebo organizace ve Vašem okolí, které by Vám mohly pomoci, napište nám na poradna@napocatku.cz

Přejeme Vám vše dobré, hlavně hodně zdraví.


Mgr. Jitka Došlová a Mgr. Eva Grünwaldová
Poradna Na počátku
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz