Otcovství po rozvodu. Jaké doklady musím vzít na matriku?

Zodpovězené
21. črc 2021

Dobrý den,

mám dotaz. Jsem rozvedená již 5 let. S přítelem teď čekáme miminko a chceme jít pak na matriku uznat otcovství, jelikož on je otec. Musíme i tam mít doklad o rozvodu nebo stačí pouze rodné listy, občanky?

Nikde jsem nic nenašla.

Moc děkuji za Vaši odpověď.

Klimentová B.

Dobrý den paní Klimentová,

píšete, že se chystáte zajít společně s partnerem - otcem dítěte na matriku, abyste sepsali tzv. souhlasné prohlášení o otcovství.

Z důležitých dokladů je třeba s sebou mít Vaši těhotenskou průkazku, doklady totožnosti vás obou, rodné listy vás obou a pravomocný rozsudek o rozvodu Vašeho manželství. Tyto doklady jsou dostačující.

Přejeme hodně zdraví Vám, Vašemu partnerovi i miminku, které se má narodit.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz