Péče o osobu blízkou a zaměstnání. Je možné dále pobírat příspěvek?

Zodpovězené
13. říj 2021

Dobrý den,

dcera je postižená a pobírám příspěvek na péči. Nyní jsem začala chodit do práce.

Je možno pobírat příspěvek dále za předpokladu, že je o dceru postaráno i v době mé nepřítomnosti?

Děkuji

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Neznáme moc podrobností o Vaší situaci. Ale obecně platí, že i pokud pobíráte příspěvek na péči na Vaši dceru a jste hlavní pečující osobou, můžete si neomezeně přivydělat. Můžete pracovat i na plný pracovní úvazek. Je ale, jak píšete, důležité zajistit péči o dceru.

Pokud byste potřebovala podrobnější informace ve Vaší konkrétní situaci, můžete se obrátit na specializované poradny, např. na poradnu Národní rady osob se zdravotním postižením.

Přejeme Vám příjemné dny.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Neznáme moc podrobností o vaší situaci. Ale obecně platí, že i pokud pobíráte příspěvek na péči na Vaši dceru a jste hlavní pečující osobou, můžete si neomezeně přivydělat. Můžete pracovat i na plný pracovní úvazek. Je ale, jak píšete, důležité zajistit péči o dceru.

Pokud byste potřebovala podrobnější informace ve vaší konkrétní situaci, můžete se obrátit na specializované poradny, např. na poradnu Národní rady osob se zdravotním postižením.

Přejeme Vám příjemné dny.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz