2. hormonální stimulace během 1 roku. Je to bezpečné pro zdraví?

Zodpovězené
18. kvě 2024

Dobrý den, pane doktore,

je mi skoro 36 let, AMH 1,16, opakující se potraty( 4x během roku a půl), jedno dítě už máme.

Na konci dubna jsem podstoupila své 1. IVF v životě. Oplodnilo se 5 vajíček, do 5. dne vydržela 2 pěkná embrya. Ta jsou teď na genetice. Čekáme na výsledek a mezitím si děláme různé scénáře, co bude dál, pokud embrya genetika vyřadí.

Je možné podstoupit hormonální stimulaci znovu, třeba na konci roku? Je to bezpečné pro zdraví?

Moje máma má vyléčenou rakovinu prsu. Na sono prsou chodím pravidelně, na gynekologii také, BRCA 1 a BRCA 2 mám otestováno, že nemám tento gen.

Děkuji a přeji pěkný den.

Dobrý den,

snad Vám genetika dopadne dobře a stimulovat můžete znovu za 3 měsíce.
Nebojte, stimulace je bezpečná.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz