Minimální stimulace a zvýšený prolaktin. Jaká je šance na těhotenství?

Zodpovězené
19. črc 2023

Dobrý den, pane doktore,

je možné provést minimální stimulaci se zvýšenou hladinou prolaktinu?

Na jedné klinice jsme podstoupili 2 IVF, neúspěšně, embryo se neuchytilo, hormonální profil v pořádku.
Na další klinice jedno neúspěšné IVF a jedna neúspěšná minimální stimulace, hormonální profil nám zde nikdy nedělali.

Tento jsem si dělala sama na svoji žádost. Myslíte si tedy, že je vhodné podstoupit již plánovanou minimální stimulaci s ohledem na aktuální hormonální profil?

Já 39 let, AMH 0,8, partner spermiogram v pořádku.

Děkuji za váš názor.

Dobrý den,

ano, bez problému, je to možné.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz